GOŚCILIŚMY W GMINIE ŁASKARZEW

 

W sobotę 9 maja kolejna edycja naszych zawodów odbyła się w Gminie Łaskarzew, konkretnie w leśniczówce Uścieniec – urokliwym miejscu, pełnym wydarzeń historycznych w najbliższej okolicy.

Impreza kolarska Legia MTB Maraton też jest historyczna😊, bo po raz pierwszy w Gminie Łaskarzew.

Mam nadzieję, że tym razem konfiguracja trasa zadowoliła „malkontentów” poszukujących Tatr na Mazowszu, co zresztą uczestnicy po wyścigu zgodnie stwierdzili, że tego oczekiwali.

Najwięcej satysfakcji sprawiły zawody o Mistrzostwo Gminy na dystansie MINI. Entuzjazm, radość, zaangażowanie, sportowa walka z elementami determinacji. Tego oczekujemy od dzieciaków i młodzieży. No i niezła frekwencja, jak na inauguracyjne Mistrzostwa. Dużym sukcesem było samo ukończenie, bo trasa niełatwa, ale jak zawsze byli też zwycięzcy.

Na dyst. Giga wśród Pań dominowała „seniorka”  Halina Grabarczyk, z której młodzież powinna brać przykład.

Wśród Panów kolejność była następująca: Jakub Kostrzewa, Tomasz Siewierski,

Wojciech Dąbkowski.

Na dyst. Mega wygrał faworyt Albert Goszczyński, przed Rafałem Podgórskim i Krzysztofem Adamczykiem. Natomiast zwycięstwo wśród Pań odniosła po raz kolejny Magdalena Sobczak przed Katarzyną Różycką i Anną Mandes prezentującą dobrą formę od początku sezonu.

Wyniki Mistrzostw Gminy znajdziecie tu   WYNIKI MISTRZOSTW

Niezwykle miłym zaskoczeniem była staropolska gościnność z jaką zostaliśmy przyjęci. Wszystko było jak w małej ojczyźnie: życzliwość, uprzejmość, gotowość do pomocy i przepyszne pierogi i słodkie wypieki. Wszyscy zwrócili uwagę na niesamowitą staranność w przygotowaniu trasy, po raz pierwszy zobaczyliśmy runde 13-to km wysprzątaną i wygrabioną. Zasługa to profesjonalnie dbających o bezpieczeństwo druhów OSP, Gminnego Domu Kultury i Koła Gospodyń Wiejskich. Dziękujemy!

Dziękujemy:

– Wójtowi Gmin Panu Markowi Ziędalskiemu, obecnemu przez cały czas zawodów, energicznie zarządzającemu imprezą,

– Karolinie Janickiej – Kondej za promocję wydarzenia i dokumentowania filmowo-zdjęciowe,

– Mariuszowi Paziewskiemu za zaangażowanie i determinację w rozwiązywaniu problemów, projekt i przygotowanie trasy,

– Panu  Przemysławowi Stępniewskiemu leśniczemu z Uścieńca za gospodarską gościnę i gotowość pomocy dla organizatorów,

– druhom OSP z Gminy Łaskarzew za bezpieczeństwo uczestników i profilaktyczne działania ppoż.

– KPP Garwolin za zabezpieczenie przejazdu po drogach  powiatowych.

– wszystkim, których  pominąłem w podziękowaniach a na pewno należą się takie słowa.

Chcemy tu wrócić!

Marcin Wasiołek z zespołem.

Przejdź do treści