Teresin

TERESIN

KOMPLEKSOWE INFORMACJE O WYŚCIGU
MiejsceBiuro zawodów – czyli nasze miasteczko wyścigowe – start i meta, zlokalizowane będą przy skrzyżowaniu Jana Pawa II, Al. XX-lecia, Słowikowej w Teresinie.
mapa dojazdu
RejestracjaRejestracja będzie również prowadzona w biurze zawodów od godz. 10:30
Formularz
TrasaLINK
Ramowy program- od godz. 10:30 akredytacja zawodników,
- godz. 12:00 – start dyst. GIGA, 6 rund x 8.5 km, łączny dystans 51 km
- godz. 12:05 – start dyst. MEGA, 3 rundy x 8,5 km, łączny dystans 25,5 km
- godz. 12:20 – start dyst. MIKRO
- godz. 14:00 – start dyst. MINI, 1 runda x 8,5 km, łączny dystans 8,5 km
Dekoracje nastąpią po zakończeniu każdego z dystansów.
Limit czasuTrasa zostanie zamknięta o godz. 16.00
Klasyfikacja sektorowa<1-szy sektor startowy dla najlepszych 16 zawodników OPEN z dystansu MEGA, 8 z dystansu Open GIGA oraz 3 zawodniczki w kategorii OPEN MEGA bez podziału na kategorie wiekowe
(dotyczy zawodników obecnych na zawodach).
Mając na uwadze bezpieczeństwo zawodników dyst. MINI na poszczególnych edycjach wprowadzony zostaje 1-szy sektor startowy dla najlepszych 8 zawodników w klasyfikacji OPEN. Dotyczy to tylko tych zawodników i zawodniczek, którzy są obecni na starcie edycji maratonu. Na miejsce nieobecnych nie będą wyznaczani zawodnicy z następnych miejsc.
BufetyDla dyst Giga/Mega - na rundzie, w okolicy start/meta.
Bufet stacjonarny :
* Gorący posiłek regeneracyjny (talony do odbioru w biurze zawodów)
* Ciasta i ciastka
* Woda mineralna
Wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu wyściguGmina Teresin
UbezpieczenieOrganizator posiada polisę OC.
Numery, chipy do pomiaru elektronicznegoZawodnicy są zobowiązani do jazdy z numerem startowym na kierownicy
Układ do pomiaru elektronicznego zamontowano do numeru startowego.
NagrodyZa miejsca 1-3 na dystansie MEGA i GIGA:
o OPEN – trofea sportowe (puchar lub medal lub dyplom), nagrody finansowe,
o Kategorie wiekowe – trofea sportowe
Za miejsca 1-3 na dystansie MINI:
o Kategorie wiekowe – trofea sportowe
Dyst. MIKRO - drobne upominki.
Ważne przypomnieniaZawodnicy muszą szanować środowisko naturalne i bezwzględnie nie mogą zanieczyszczać trasy maratonu poza wyznaczonymi strefami bufetu.
Zaśmiecanie trasy maratonu karane będzie dyskwalifikacją. Nie wolno używać szklanych pojemników w pobliżu i na trasie zawodów.
Przed startem zawodnik powinien zapoznać się z trasą maratonu, poprzez próbny przejazd przedstartowy lub dokładne obejrzenie mapki trasy maratonu i to zawodnik jest odpowiedzialny za znajomość trasy.
- ZAPISY REKOMENDOWANE PRZEZ STRONĘ INTERNETOWĄ, ZAKŁADKA REJESTRACJA,
- każdy dystans startuje oddzielnie (UWAGA NA GODZINY STARTU),
- każdy zawodnik przy zapisach musi wykupić numer startowy z czipem, numer pozostaje własnością zawodnika na cały sezon 2024. Opłata za czip (system pomiaru czasu) z numerem w wysokości 30 zł wyłącznie gotówką w biurze zawodów obowiązuje wszystkich uczestników.
- rekomendujemy dokonanie opłat startowych na konto zgodnie z regulaminem,
- zawodnik zobowiązany jest do wypełnienia karty zgłoszenia, karta jest ważna na rok kalendarzowy. Karta dostępna na naszej stronie lub w biurze zawodów. ZALECAMY WCZEŚNIEJSZE WYDRUKOWANIE KARTY I PRZYJŚCIE Z WYPEŁNIONĄ,
- wyniki podawane są również za pomocą SMS, konieczne jest wtedy podanie numeru telefonu w karcie zgłoszenia

 

O stosunkowo wczesnym osadnictwie na tych terenach świadczą wykopaliska monet pochodzących z XI wieku. Do drugiej połowy XVI wieku ziemie te należały do książąt mazowieckich, później zostały włączone do korony polskiej. Ożywienie gospodarcze nastąpiło po 1815 roku. W 1839 roku spółka warszawskich bankierów i handlowców założyła w Szymanowie cukrownię. Następnie w pobliżu pałacu powstaje folwark, z którego wywodzi się miejscowość Teresin. Nazwa pochodzi od imienia córki poprzedniego właściciela majątku księcia Radziwiłła – Teresy. Majątek ten przeszedł następnie w ręce M. Epstejna. Od niego z kolei kupił go na przełomie XIX i XX wieku książę Władysław Drucki-Lubecki – ojciec księcia J. Druckiego-Lubeckiego, ostatniego właściciela Teresina.

W latach dwudziestych książę zaczął parcelować majątek. Część ziemi przekazał w 1927 roku na założenie klasztoru. W tym miejscu powstał Niepokalanów, w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowej i Teresina.

Nabywcami parcelowanych działek byli głównie mieszkańcy okolicznych wsi. Większość nowych właścicieli budowała tam domy i osiedlała się. W ten sposób powstało nowe osiedle mieszkaniowe nazywane – dla odróżnienia od folwarku Teresin – Teresin B.

Parcelując swój majątek książę starał się nie osiedlać ludzi w pobliżu swego pałacu. Sprzedawał tylko tereny oddalone i odizolowane od miejsca swego zamieszkania lasem i torami kolejowymi. Z tego powodu tereny położone w pobliżu stacji i trasy przejazdowej księcia z pałacu do stacji pozostały nienaruszone.

W 1945 roku rozpoczęto kolejną parcelację, tym razem terenów położonych w pobliżu pałacu. Część tego obszaru przeznaczono na cele specjalne: drogi, ulice, rowy melioracyjne, zalesianie, place dla szkół i zakładów pracy. Zainteresowanie terenami na obszarze gminy nie maleje. Wciąż wielu jest chętnych do związania się z tą okolicą.

Więcej o historii Gminy dowiesz się ze strony: Urzędu Gminy Teresin

Warto również obejrzeć film pt.  Teresin Perła Mazowsza

 

Skip to content