Kuchary – Nadleśnictwo Płońsk

Kuchary Królewskie 3 czerwca

KOMPLEKSOWE INFORMACJE O WYŚCIGU
MiejsceBiuro zawodów, start i meta usytuowane są przy leśniczówce w Kucharach pow. płoński, gm. Sochocin.
mapa dojazdu
RejestracjaRejestracja będzie również prowadzona w biurze zawodów od godz. 10:30
Formularz
Trasa
Link
Ramowy program– od godz. 10:30 akredytacja uczestników w biurze wyścigu,
– godz. 12:00 – start dyst. GIGA, 6 rund x 10 km, łącznie 60 km
– godz. 12:10 – start dyst. MEGA, 3 rundy x 10 km, łącznie 30 km
– godz. 12:15 – start dyst. MIKRO
– godz. 14:00 – start dyst. MINI, 1 runda, 10 km
Dekoracje nastąpią po zakończeniu każdego z dystansów.
Limit czasuTrasa zostanie zamknięta o 15:30.
Klasyfikacja sektorowa<1-szy sektor startowy dla najlepszych 8 zawodników OPEN z dystansu GIGA, 16-tu z dyst. MEGA oraz 3 zawodniczki w kategorii OPEN MEGA bez podziału na kategorie wiekowe
(dotyczy zawodników obecnych na zawodach).
Mając na uwadze bezpieczeństwo zawodników dyst. MINI na poszczególnych edycjach wprowadzony zostaje 1-szy sektor startowy dla najlepszych 8 zawodników w klasyfikacji OPEN. Dotyczy to tylko tych zawodników i zawodniczek, którzy są obecni na starcie edycji maratonu. Na miejsce nieobecnych nie będą wyznaczani zawodnicy z następnych miejsc.
BufetyDla dyst. MEGA/GIGA - na rundzie, w okolicy start/meta.
Bufet stacjonarny w miasteczku wyścigowym:
* Gorący posiłek regeneracyjny (talony do odbioru po wyścigu w biurze zawodów)
* Ciasta i ciastka
* Woda mineralna
Wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu wyściguNadleśnictwo Płońsk
Urząd Marszałkowski woj. Mazowieckiego
Powiat Płoński
UbezpieczenieOrganizator posiada polisę OC.
Numery, chipy do pomiaru elektronicznegoZawodnicy są zobowiązani do jazdy z numerem startowym na kierownicy. Układ do pomiaru elektronicznego zamontowano do numeru startowego.
NagrodyZa miejsca 1-3 na dystansie MEGA i GIGA:
o OPEN – trofea sportowe (puchar), nagrody finansowe,
o Kategorie wiekowe – trofea sportowe
Za miejsca 1-3 na dystansie MINI:
o Kategorie wiekowe – trofea sportowe
Dyst. MIKRO - drobne upominki.
Mistrzostwa Powiatu na dyst. Mega:
- medale w klasyfikacji OPEN z podziałem na płeć.
Ważne przypomnieniaNA DYST. MEGA PRZEPROWADZONE ZOSTANĄ MISTRZOSTWA POWIATU W KLASYFIKACJI OPEN Z PODZIAŁEM NA PŁEĆ.
Zawodnicy muszą szanować środowisko naturalne i bezwzględnie nie mogą zanieczyszczać trasy maratonu poza wyznaczonymi strefami bufetu.
Zaśmiecanie trasy maratonu karane będzie dyskwalifikacją. Nie wolno używać szklanych pojemników w pobliżu i na trasie zawodów.
Przed startem zawodnik powinien zapoznać się z trasą maratonu, poprzez próbny przejazd przedstartowy lub dokładne obejrzenie mapki trasy maratonu i to zawodnik jest odpowiedzialny za znajomość trasy.
- ZAPISY REKOMENDOWANE PRZEZ STRONĘ INTERNETOWĄ, ZAKŁADKA REJESTRACJA,
- każdy zawodnik otrzymuje przy zapisach numer startowy z czipem, numer pozostaje własnością zawodnika na cały sezon 2023. Opłata za czip (system pomiaru czasu) z numerem w wysokości 30 zł wyłącznie gotówką w biurze zawodów obowiązuje wszystkich uczestników.
- rekomendujemy dokonanie opłat startowych na konto zgodnie z regulaminem,
- zawodnik zobowiązany jest do wypełnienia karty zgłoszenia, karta jest ważna na rok kalendarzowy. Karta dostępna na naszej stronie lub w biurze zawodów. ZALECAMY WCZEŚNIEJSZE WYDRUKOWANIE KARTY I PRZYJŚCIE Z WYPEŁNIONĄ,
- wyniki podawane są również za pomocą SMS, konieczne jest wtedy podanie numeru telefonu w karcie zgłoszenia.

Na dyst. Mega zostaną przeprowadzone dzięki wsparciu Powiatu Płońskiego Mistrzostwa w klasyfikacji OPEN z podziałem na płeć.

Z Nadleśnictwem Płońsk, KK Legia 1928 współpracuje przy różnych projektach od dawna.  3 czerwca zapraszamy  wspólnie do Kuchar,  pięknej leśniczówki.

Nadleśnictwo dysponuje  bogatą  ofertą edukacyjno-turystyczną, tu możesz ją sprawdzić:  Oferta Nadleśnictwo Płońsk

Lasy Nadleśnictwa Płońsk nie posiadają wyróżniających cech w typowym mazowieckim krajobrazie. Znaczne rozproszenie kompleksów leśnych oraz duża liczba fragmentów o małej powierzchni, nie stwarzają puszczańskiego klimatu knieji. Ich podstawową rolą w krajobrazie i środowisku naturalnym jest więc łączenie, obfitujących w lasy, obszarów północy i południa Polski. Funkcja tego typu korytarzy ekologicznych jest nie do przecenienia. Pomimo, iż nie są typowymi matecznikami przyrody, to umożliwiają kontakt rozdzielonych przez wpływy człowieka, populacji zwierząt i roślin.

Gdybyśmy skupili całe lasy Nadleśnictwa Płońsk w jednym miejscu, to zajęłyby jedną piątą powierzchni Warszawy. Jest to areał wynoszący ponad 10 tys ha. Drzewostany rozrzucone są na znacznej przestrzeni – 1350 km2, odpowiadającej wielkością półtorej powierzchni przeciętnego powiatu w Polsce.

Do najciekawszych obiektów powierzchniowych należą dwa rezerwaty przyrody. Pierwszy z nich- rezerwat Dziektarzewo powołano jeszcze w latach 60-tych ubiegłego wieku. Rezerwat położony jest na skarpie rzeki Wkry, niedaleko miejscowości o tej samej nazwie. Walorem tego obiektu jest właśnie sama nadrzeczna skarpa porośnięta lasem łęgowym.
Nieco większym obiektem przyrodniczym jest rezerwat Noskowo, chroniący stare jesionowo-olszowe łęgi u źródeł  nienazwanej strugi, wpadającej do Naruszewki. W rezerwacie Noskowo odnotowano obecność rzadkiego chrząszcza – Pachnicy Dębowej, której biotopem są wiekowe, próchniejące drzewa liściaste.
Płońskie lasy skrywają niewiele rzadkich i chronionych gatunków flory i fauny. Ogólnie odnotowano 39 gatunków roślin i grzybów, oraz 78 gatunków zwierząt podlegających ochronie. Spośród nich wyróżniają się takie gatunki jak:
kruszczyk szerokolistny, wawrzynek wilczełyko, szmaciak gałęzisty, brodaczka kępkowa, traszka grzebieniasta, kumak nizinny, bóbr europejski, bocian czarny.

Informacje ze strony  NADLEŚNICTWO PŁOŃSK

Skip to content