Zwoleń 14 września

Zwoleń 14 września

KOMPLEKSOWE INFORMACJE O WYŚCIGU
MiejsceBiuro zawodów, start i meta usytuowane zostały tym razem w Zwoleniu, ulica Kopernika, skrzyżowanie z ul. Perzyny (boisko orlika)
Mapa dojazdu
RejestracjaFormularz
Lub w dniu zawodów w biurze wyścigu.
TrasaLINK
Ramowy programProgram zawodów/dystanse (UWAGA! ZMIANA GODZINY STARTU DLA DYST. MINI!!!)
- od godz. 10:30 akredytacja zawodników,
- godz. 12:00 – start dyst. GIGA, 5 rund x 10,5 km + dojazd do rund i powrót do mety – 8,5 km, łączny dystans 61 km
- godz. 12:10 – start dyst. MEGA, 3 rundy x 10,5 km + dojazd do rund i powrót do mety – 8,5 km, łączny dystans 40 km
- godz. 12:20 – start dyst. MINI, 1 runda x 10,5 km + dojazd do rund i powrót do mety – 8,5 km, łączny dystans 19 km
- godz. 12:30 – start dyst. MIKRO
Dekoracje nastąpią po zakończeniu każdego z dystansów.
Limit czasugodz. 16.00 zamknięcie trasy
Klasyfikacja sektorowa<1-szy sektor startowy dla najlepszych 16 zawodników OPEN z dystansu MEGA, 8 z dystansu Open GIGA oraz 3 zawodniczki w kategorii OPEN MEGA bez podziału na kategorie wiekowe
(dotyczy zawodników obecnych na zawodach).
Mając na uwadze bezpieczeństwo zawodników dyst. MINI na poszczególnych edycjach wprowadzony zostaje 1-szy sektor startowy dla najlepszych 8 zawodników w klasyfikacji OPEN. Dotyczy to tylko tych zawodników i zawodniczek, którzy są obecni na starcie edycji maratonu. Na miejsce nieobecnych nie będą wyznaczani zawodnicy z następnych miejsc.
BufetyDla dyst. Giga/Mega na rundzie, w okolicy start/meta.
Bufet stacjonarny w miasteczku wyścigowym:
* Gorący posiłek regeneracyjny (talony do odbioru po wyścigu w biurze zawodów)
* Ciasta i ciastka
* Woda mineralna
Wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu wyściguGmina Zwoleń
Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego
UbezpieczenieOrganizator posiada polisę OC.
Numery, chipy do pomiaru elektronicznegoZawodnicy są zobowiązani do jazdy z numerem startowym na kierownicy. Układ do pomiaru elektronicznego zamontowano do numeru startowego
NagrodyZa miejsca 1-3 na dystansie MEGA i GIGA:
o OPEN – trofea sportowe (puchar lub medal lub dyplom), nagrody finansowe,
o Kategorie wiekowe – trofea sportowe
Za miejsca 1-3 na dystansie MINI:
o Kategorie wiekowe – trofea sportowe
Dyst. MIKRO - drobne upominki.
Mistrzostwa Gminy Zwoleń: medale.
Ważne przypomnieniaUWAGA! dla dyst. MINI i MEGA będą to Mistrzostwa Gminy w kat. OPEN z podziałem na płeć.
Zawodnicy muszą szanować środowisko naturalne i bezwzględnie nie mogą zanieczyszczać trasy maratonu poza wyznaczonymi strefami bufetu.
Zaśmiecanie trasy maratonu karane będzie dyskwalifikacją. Nie wolno używać szklanych pojemników w pobliżu i na trasie zawodów.
Przed startem zawodnik powinien zapoznać się z trasą maratonu, poprzez próbny przejazd przedstartowy lub dokładne obejrzenie mapki trasy maratonu i to zawodnik jest odpowiedzialny za znajomość trasy.
- ZAPISY REKOMENDOWANE PRZEZ STRONĘ INTERNETOWĄ, ZAKŁADKA REJESTRACJA,
- każdy dystans startuje oddzielnie,
- każdy zawodnik wykupuje przy zapisach numer startowy z czipem, numer pozostaje własnością zawodnika na cały sezon 2024. Opłata za czip (system pomiaru czasu) z numerem w wysokości 30 zł wyłącznie gotówką w biurze zawodów obowiązuje wszystkich uczestników.
- rekomendujemy dokonanie opłat startowych na konto zgodnie z regulaminem,
- zawodnik zobowiązany jest do wypełnienia karty zgłoszenia, karta jest ważna na rok kalendarzowy. Karta dostępna na naszej stronie lub w biurze zawodów. ZALECAMY WCZEŚNIEJSZE WYDRUKOWANIE KARTY I PRZYJŚCIE Z WYPEŁNIONĄ,
- wyniki podawane są również za pomocą SMS, konieczne jest wtedy podanie numeru telefonu w karcie zgłoszenia.

Historia osadnictwa w regionie zwoleńskim liczy około 70-85 tysięcy lat. Wiemy to dzięki odkryciu w roku 1983 śladów uczt neandertalskich myśliwych. Na obrzeżach Zwolenia znaleziono krzemienne narzędzia oraz dużą ilość szczątków zwierzęcych – zwłaszcza końskich, ale też m.in. kości mamuta. Jest to jeden z najstarszych śladów obecności człowieka na terenie dzisiejszej Polski.

Nazwa „Zwoleń” mogła w staropolszczyźnie oznaczać: „wybrać”, „pozwolić”, „wyzwolenie”, a może pochodziła od wyrażenia „z Woli” lub „z woli”. Nie wiadomo, czy od początku miasto używało herbu podobnego do dzisiejszego, z literą „S” i czy miało go po XVI wieku. Przez 50 lat od momentu założenia Zwolenia władzę sprawowali trzej wójtowie, potem rządzili tu starostowie radomscy. W 1507 roku mamy pierwszą wzmiankę o zwoleńskiej radzie miejskiej, na razie całkowicie podległej staroście.

Gmina i Miasto Zwoleń położona jest w południowo – wschodniej części województwa mazowieckiego na osi dróg krajowych Warszawa – Sandomierz i Radom – Lublin. Gmina ma charakter rolniczy, co stwarza dogodne warunki dla przemysłu rolno – spożywczego. W mieście i gminie rozbudowana jest infrastruktura techniczna, tj. sieć gazowa, wodociągowa, kanalizacyjna. Bogata jest struktura ekologiczna, znajduje się tu wiele obiektów chroniących środowisko, działa także Miejsko – Gminne Centrum Edukacji Ekologicznej. Znaczną część gminy stanowią krajobrazy chronione. Należą do nich: “Dolina Rzeki Zwolenki” – miejsce występowania żółwia błotnego, zespół parkowy w Strykowicach Górnych z zabytkowym drzewostanem, zespół pałacowo – parkowy w Jasieńcu Soleckim, wydzielone miejsce w Sycynie.
Region zwoleński jest atrakcyjnym miejscem pod względem walorów krajobrazowych, przyrodniczych, również pod względem rozwoju turystyki i agroturystyki. Najcenniejszym walorem miasta jest z pewnością jego wielowiekowa historia, tradycje ludowe, które są nieprzerwanie kultywowane, nadto związek Zwolenia z największym poeta doby renesansu Janem Kochanowskim stanowią o jego głównych walorach.

 

 

Skip to content