Bielany 22 CZERWCA

Bielany

KOMPLEKSOWE INFORMACJE O WYŚCIGU
MiejsceWarszawa – Bielany Mapa Dojazdu
RejestracjaRejestracja będzie również prowadzona w biurze zawodów od godz. 10.30
UWAGA! biuro zawodów przy skrzyżowaniu ul. Dziekanowska/Estrady
Formularz
TrasaLINK
Klasyfikacja sektorowa1-szy sektor startowy dla najlepszych 16 zawodników w kategorii OPEN MEGA, 8 zawodników OPEN GIGA i 3 zawodniczki w kategorii OPEN MEGA bez podziału na kategorie wiekowe (dotyczy zawodników obecnych na zawodach).
Mając na uwadze bezpieczeństwo zawodników dyst. MINI na poszczególnych edycjach wprowadzony zostaje 1-szy sektor startowy dla najlepszych 8 zawodników w klasyfikacji OPEN. Dotyczy to tylko tych zawodników i zawodniczek, którzy są obecni na starcie edycji maratonu. Na miejsce nieobecnych nie będą wyznaczani zawodnicy z następnych miejsc.
Ramowy program* od godz. 10:30 akredytacja zawodników, wydawanie numerów startowych
* godz. 12:00 – start dyst. GIGA, 5 rund x 12 km, łącznie 60 km
* godz. 12:05 – start dyst. MEGA, 3 rundy x 12 km, łącznie 36 km
* godz. 12:15 – start dyst. MIKRO,
* godz. 14:00 – start dyst. MINI, 1 runda 12 km,
Dekoracje nastąpią po zakończeniu każdego z dystansów.


Limit czasuTrasa zostanie zamknięta o 15.30.
BufetyDla dyst. Mega/Giga na rundzie, w okolicy start/meta.
Bufet stacjonarny w miasteczku wyścigowym:
 • Gorący posiłek regeneracyjny (talony do odbioru w biurze zawodów)

 • Woda mineralna

 • Wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu wyściguZarząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy
  UbezpieczenieOrganizator posiada polisę OC organizatora.
  Numery, chipy do pomiaru elektronicznegoZawodnicy są zobowiązani do jazdy z numerem startowym na kierownicy
  Układ do pomiaru elektronicznego zamontowano do numeru startowego.
  NagrodyZa miejsca 1-3 na dystansie MEGA i GIGA:
  o OPEN – trofea sportowe (puchar lub medal lub dyplom), nagrody finansowe
  o Kategorie wiekowe – trofea sportowe
  Za miejsca 1-3 na dystansie MINI:
  o Kategorie wiekowe – trofea sportowe
  Dyst. MIKRO - drobne upominki.
  Ważne przypomnieniaZawodnicy muszą szanować środowisko naturalne i bezwzględnie nie mogą zanieczyszczać trasy maratonu poza wyznaczonymi strefami bufetu.
  Zaśmiecanie trasy maratonu karane będzie dyskwalifikacją. Nie wolno używać szklanych pojemników w pobliżu i na trasie zawodów.
  Przed startem zawodnik powinien zapoznać się z trasą maratonu, poprzez próbny przejazd przedstartowy lub dokładne obejrzenie mapki trasy maratonu i to zawodnik jest odpowiedzialny za znajomość trasy.
  - ZAPISY REKOMENDOWANE PRZEZ STRONĘ INTERNETOWĄ, ZAKŁADKA REJESTRACJA,
  - każdy zawodnik otrzymuje przy zapisach numer startowy z czipem, numer pozostaje własnością zawodnika na cały sezon 2024. Opłata za czip (system pomiaru czasu) z numerem w wysokości 30 zł wyłącznie gotówką w biurze zawodów obowiązuje wszystkich uczestników.
  - rekomendujemy dokonanie opłat startowych na konto zgodnie z regulaminem,
  - zawodnik zobowiązany jest do wypełnienia karty zgłoszenia, karta jest ważna na rok kalendarzowy. Karta dostępna na naszej stronie lub w biurze zawodów. ZALECAMY WCZEŚNIEJSZE WYDRUKOWANIE KARTY I PRZYJŚCIE Z WYPEŁNIONĄ,
  - wyniki podawane są również za pomocą SMS, konieczne jest wtedy podanie numeru telefonu w karcie zgłoszenia.

  Urok Lasu Młocińskiego odkryliśmy w 2016 roku.  Miejsce i trasa  tak bardzo się  podobały uczestnikom i nam, że  z przyjemnością wracamy  tu z kolejnymi zawodami.  Z powodów technicznych zostało zmienione miejsce miasteczka wyścigowego.

  Las Młociny jest niezwykle urozmaicony. Decydujący wpływ mają na to warunki glebowe i wodne. Występują tu bowiem zarówno suche wydmy piaszczyste, jak i bardzo żyzne i wilgotne gleby madowe, na których rosną najbujniejsze polskie lasy, czyli łęgi. Piaszczyste wzniesienia porośnięte są dość ubogimi borami świeżymi i mieszanymi.

  Historycznie teren ten należy do ciągu wielkich puszcz: Jaktorowskiej, Bolimowskiej, Wiślickiej i Kampinoskiej, które do 1476 r. stanowiły własność książąt mazowieckich. Po włączeniu Mazowsza do Korony, weszły w skład królewskich dóbr. Teren dzisiejszego Lasu Młociny, który w XVI w. był znacznie większy od dzisiejszego, określany był mianem Dóbr Królewskich Młociny. Szybki rozwój miasta i okolicznych wsi, a przede wszystkim liczne królewskie nadania, przyczyniły się do znacznego ograniczenia leśnego obszaru Młocin. Dzisiejsze granice Lasu Młociny zostały ustalone wyrębami jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym. Niedługo przed wybuchem II wojny światowej, las stał się własnością miasta. Obecnie większość tych terenów jest w posiadaniu prywatnych właścicieli, którzy zezwalają nam na organizację zawodów.

  Zawody odbywają się dzięki wsparciu Zarządu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

  Wiele historycznych informacji znajdziesz na stronie Urzędu:  Z historii Bielan

   

  Skip to content