Magdalenka

Magdalenka 24 sierpnia/MISTRZOSTWA LESZNOWOLI W KOLARSTWIE MTB

KOMPLEKSOWE INFORMACJE O WYŚCIGU
MiejsceBiuro zawodów, start i meta usytuowane są przy ul. Brzozowej na tzw. Górkach Piaskowych w Magdalence.
mapa dojazdu
RejestracjaRejestracja będzie również prowadzona w biurze zawodów od godz. 10:00
Formularz
Trasa
LINK
Klasyfikacja sektorowa<1-szy sektor startowy dla najlepszych 16 zawodników OPEN z dystansu MEGA; 8 zawodników z dyst. GIGA oraz 3 zawodniczki w kategorii OPEN MEGA bez podziału na kategorie wiekowe
(dotyczy zawodników obecnych na zawodach).
Mając na uwadze bezpieczeństwo zawodników dyst. MINI na poszczególnych edycjach wprowadzony zostaje 1-szy sektor startowy dla najlepszych 8 zawodników w klasyfikacji OPEN. Dotyczy to tylko tych zawodników i zawodniczek, którzy są obecni na starcie edycji maratonu. Na miejsce nieobecnych nie będą wyznaczani zawodnicy z następnych miejsc.
Ramowy programOd 10.00 akredytacja zawodników, wydawanie numerów startowych
* 12:00 start dyst. GIGA, 5 rund x 11 km, łącznie 55 km
* 12:10 start dyst. MEGA, 3 rundy x 11 km, łącznie 33 km
* 12:20 start MIKRO 4 – 6 lat, rower dowolny, kask obowiązkowy
* 14:15 start dyst. MINI, 1 runda, 11 km
Dekoracje nastąpią po zakończeniu każdego dystansu.


Limit czasuTrasa zostanie zamknięta o 16:00.
BufetyNa rundzie, w okolicy start/meta.
Bufet stacjonarny w miasteczku wyścigowym:
* Gorący posiłek regeneracyjny (talony do odbioru po wyścigu w biurze zawodów)
* Ciasta i ciastka
* Woda mineralna
Wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu wyściguGmina Lesznowola
UbezpieczenieOrganizator posiada polisę OC.
Numery, chipy do pomiaru elektronicznegoZawodnicy są zobowiązani do jazdy z numerem startowym na kierownicy. Układ do pomiaru elektronicznego zamontowano do numeru startowego.
NagrodyMISTRZOSTWA GMINY LESZNOWOLA: dla zwycięzców - mieszkańców Gminy puchary i upominki za miejsca 1-3 w klasyfikacjach OPEN z podziałem na płeć, na dystansie MEGA, MINI, oraz na dyst. GIGA.
Legia MTB Maraton zgodnie z regulaminem:
Za miejsca 1-3 na dystansie MEGA i GIGA:
o OPEN – trofea sportowe, NAGRODY FINANSOWE,
o Kategorie wiekowe – trofea sportowe
Za miejsca 1-3 na dystansie MINI:
o Kategorie wiekowe – trofea sportowe
Dyst. MIKRO - drobne upominki.
Ważne przypomnieniaMISTRZOSTWA GMINY LESZNOWOLA W KOLARSTWIE MTB.
Do udziału zapraszamy mieszkańców gminy. Będzie obowiązywał ogólny regulamin zawodów Legia MTB Maraton w zakresie kategorii wiekowych i dystansów MINI, MEGA i GIGA. Jednocześnie będą klasyfikowani także w zawodach Legii zgodnie z zajętym miejscem. Należy pamiętać, aby w zgłoszeniu zaznaczyć „Mistrzostwa Gminy”. Zwolnione z opłaty startowej są osoby posiadające Kartę Mieszkańca Gminy Lesznowola, Lesznowolską Kartę Dużej Rodziny lub Lesznowolską Kartę Seniora.
Zawodnicy muszą szanować środowisko naturalne i bezwzględnie nie mogą zanieczyszczać trasy maratonu poza wyznaczonymi strefami bufetu.
Zaśmiecanie trasy maratonu karane będzie dyskwalifikacją. Nie wolno używać szklanych pojemników w pobliżu i na trasie zawodów.
Przed startem zawodnik powinien zapoznać się z trasą maratonu, poprzez próbny przejazd przedstartowy lub dokładne obejrzenie mapki trasy maratonu i to zawodnik jest odpowiedzialny za znajomość trasy.
- ZAPISY REKOMENDOWANE PRZEZ STRONĘ INTERNETOWĄ, ZAKŁADKA REJESTRACJA,
- każdy dystans startuje oddzielnie (UWAGA NA GODZINY STARTU) aż do jego zakończenia nagradzaniem,
- każdy zawodnik kupuje przy zapisach numer startowy z czipem, numer pozostaje własnością zawodnika na cały sezon 2024. Opłata za czip (system pomiaru czasu) z numerem w wysokości 30 zł wyłącznie gotówką w biurze zawodów obowiązuje wszystkich uczestników.
- rekomendujemy dokonanie opłat startowych na konto zgodnie z regulaminem,
- zawodnik zobowiązany jest do wypełnienia karty zgłoszenia, karta jest ważna na rok kalendarzowy. Karta dostępna na naszej stronie lub w biurze zawodów. ZALECAMY WCZEŚNIEJSZE WYDRUKOWANIE KARTY I PRZYJŚCIE Z WYPEŁNIONĄ,
- wyniki podawane są również za pomocą SMS, konieczne jest wtedy podanie numeru telefonu w karcie zgłoszenia.

Gmina Lesznowola, Klub Kolarski Legia 1928, Centrum Sportu w Gminie Lesznowola zapraszają 24 sierpnia  na  zawody Legia MTB Maraton, w ramach których przeprowadzone zostaną Mistrzostwa Gminy Lesznowola w kolarstwie MTB.

W Gminie Lesznowola można znaleźć niepowtarzalne walory krajobrazowe oraz ciekawy przyrodniczo i historycznie teren. Przyroda i zabytki chronione są zapisami dotyczącymi Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, który miedzy innymi chroni lasy i zadrzewienia, wody, naturalne zbiorniki, nakazuje dbałość o krajobraz. Wydmowe, zalesione wzniesienia Magdalenki – to przede wszystkim kompleks borów sosnowych i borów mieszanych z domieszka dębów i brzóz. To właśnie tutaj można spotkać pojedyncze okazy pochodzącej z Ameryki Północnej Sosny Banka.
Miłośnicy czynnego wypoczynku mają do dyspozycji ścieżki rowerowe, liczne stadniny koni oraz nowoczesne obiekty sportowe. Od 2015 roku działa prężnie Centrum Sportu. Więcej informacji na stronie:

Centrum Sportu

Pierwsza osada powstała poprzez zalesienie nieużytków okolic Warszawy z funduszy publicznych Królestwa Polskiego. W końcu XIX w. istniał folwark Kałuszyna vel Magdalenka, było tu wtedy 10 drewnianych budynków. w obecnej postaci Magdalenka powstała na początku lat 30. XX wieku na skutek działań ówczesnego właściciela dóbr Piotra Dmowskiego, który postanowił o regularnej parcelacji swojej posiadłości, chcąc stworzyć wzorcowe osiedle mieszkaniowe. W rezultacie jego inicjatywy, wyznaczono drogi, jak i miejsca na obiekty użyteczności publicznej. Przed wybuchem II wojny światowej doprowadzono do parcelacji tylko części działek. Podział ten nie zmienił się do dnia dzisiejszego, na skutek czego wszystkie, całkowicie zalesione działki w starej części Magdalenki mają równą powierzchnię 1800-1900 metrów kwadratowych. Obecnie większość starej części Magdalenki zabudowana jest głównie nowymi lub odnowionymi domami wysokiego standardu. Niektóre działki zabudowane są również domami letniskowymi oraz budynkami powstałymi w latach 70. i 80. XX wieku.

W latach 70. XX wieku Magdalenka była prestiżowym miejscem, w którym swe dacze budowali przedstawiciele najwyższych władz PRL. Domy wypoczynkowe w Magdalence posiadali m.in. Marszałek Polski Michał Żymierski, gen. Roman Paszkowski, gen. Władysław Polański, gen. Józef Urbanowicz, gen. Bronisław Kuriata, minister gen. Mieczysław Moczar, minister Waldemar Kozłowski, gwiazda polskiej sceny Violetta Villas i wielu innych.

W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa warszawskiego.

Wieś jest w większości położona w lesie sosnowym, z tego powodu większość ulic to leśne drogi gruntowe, poza drogami gminnymi (ul. Słoneczna, Leśna, Lipowa, Jarzębinowa). Pod koniec 2007 wybrukowano najważniejsze z ulic osiedlowych (m.in. ul. Leśną, Brzozową, Sosnową, Podleśną) i zainstalowano nowe tablice z nazwami ulic. W tym samym roku wykonano również poszerzenie ulicy Lipowej, naprawiono nawierzchnię ulicy Leśnej oraz zamontowano sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulicy Lipowej ze Słoneczną.

 

 

 

 

 

Skip to content