Kampinos Granica

Kampinos Granica 15 czerwca

KOMPLEKSOWE INFORMACJE O WYŚCIGU
MiejsceBiuro zawodów, start i meta usytuowane są w Kampinosie - Granicy na parkingu KPN
mapa dojazdu
RejestracjaRejestracja będzie również prowadzona w biurze zawodów od godz. 10:30

Formularz
Trasa
LINK
Klasyfikacja sektorowa<1-szy sektor startowy dla najlepszych 16 zawodników OPEN z dystansu MEGA, 8 z dystansu Open GIGA oraz 3 zawodniczki w kategorii OPEN MEGA bez podziału na kategorie wiekowe
(dotyczy zawodników obecnych na zawodach).
Mając na uwadze bezpieczeństwo zawodników dyst. MINI na poszczególnych edycjach wprowadzony zostaje 1-szy sektor startowy dla najlepszych 8 zawodników w klasyfikacji OPEN. Dotyczy to tylko tych zawodników i zawodniczek, którzy są obecni na starcie edycji maratonu. Na miejsce nieobecnych nie będą wyznaczani zawodnicy z następnych miejsc.
Ramowy program• Od godz. 10:30 akredytacja zawodników, wydawanie numerów startowych
• godz. 12:00 – start dyst. GIGA, 5 rund x 12 km, 60 km
• godz. 12:05 – start dyst. MEGA, 3 rundy x 12 km, 36 km
• godz. 12:15 – start dyst. MIKRO,
• godz. 14.00 – start dyst. MINI, 1 runda, 12 km
Limit czasuTrasa zostanie zamknięta o 15:30.
BufetyDyst. Mega/Giga - na rundzie, w okolicy start/meta.
Bufet stacjonarny w miasteczku wyścigowym:
* Posiłek regeneracyjny (talony do odbioru w biurze zawodów)
* Ciasta i ciastka
* Woda mineralna
Wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu wyściguGmina Kampinos
KPN
Powiat Warszawski-Zachodni
Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego
UbezpieczenieOrganizator posiada polisę OC.
Numery, chipy do pomiaru elektronicznegoZawodnicy są zobowiązani do jazdy z numerem startowym na kierownicy. Układ do pomiaru elektronicznego zamontowano do numeru startowego.
NagrodyZa miejsca 1-3 na dystansie MEGA i GIGA:
o OPEN – trofea sportowe (puchar lub medal lub dyplom), NAGRODY FINANSOWE,
o Kategorie wiekowe – trofea sportowe
Za miejsca 1-3 na dystansie MINI:
o Kategorie wiekowe – trofea sportowe
Dyst. MIKRO - drobne upominki.
Ważne przypomnieniaTrasa prowadzi przez Kampinowski Park Narodowy i obowiązują tu specjalne zasady
Zawodnicy muszą szanować środowisko naturalne i bezwzględnie nie mogą zanieczyszczać trasy maratonu poza wyznaczonymi strefami bufetu.
Zaśmiecanie trasy maratonu karane będzie dyskwalifikacją. Nie wolno używać szklanych pojemników w pobliżu i na trasie zawodów.
Przed startem zawodnik powinien zapoznać się z trasą maratonu, poprzez próbny przejazd przedstartowy lub dokładne obejrzenie mapki trasy maratonu i to zawodnik jest odpowiedzialny za znajomość trasy.

 

Gmina Kampinos jest miejscem będącym enklawą nieskażonej przyrody – miejscem od wieków nierozerwalnie związanym terytorialnie i historycznie z Kampinoskim Parkiem Narodowym uznanym w 2000 roku przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery i europejską ostoję ptaków. Walory przyrodnicze gminy oraz jej lokalizacja sprawiają, że jest to ulubiony teren wycieczek krajoznawczych mieszkańców stolicy (i nie tylko).
Pierwsza wzmianka o lokowanej na prawie chełmińskim miejscowości zwanej Białym Miastem pochodzi z 1377 roku. W 1414 r. książę mazowiecki nadał tytuł wójta Kampinosu Czestkowi z Kocięcina. Przyznane w tym samym roku prawa miejskie miejscowość utrzymywała przez blisko półtora wieku.W drugiej połowie XV wieku Kampinos należał do dóbr książąt mazowieckich. Począwszy od XVI stulecia dobra kampinoskie posiadali m.in.: wielki kanclerz koronny – Jan Szembek, generał artylerii konnej i pierwszy minister króla Augusta III – Jerzy Mniszech, łowczy koronny – Franciszek Ksawery Branicki. W XVII wieku posesorką dzierżawy kampinoskiej była królowa Maria Ludwika. Wówczas to wybudowano drewniany kościół, młyn i karczmę. Ostatnim zarządcą Kampinosu – aż do momentu upadku Rzeczpospolitej w 1795 roku – był szambelan królewski Ludwik Gutakowski.
Wieś królewska w dzierżawie Kampinos w ziemi sochaczewskiej województwa rawskiego w 1792 roku . W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa warszawskiego.
Celem powołania Kampinoskiego Parku Narodowego obok ochrony przyrody była ochrona pamiątek historii i kultury znajdujących się na terenie Puszczy Kampinoskiej. Położenie geograficzne puszczy przesądziło o tym, że jej dzieje są szczególnie związane z historią wojen i powstań, jakich los nie szczędził Polsce. Każde z tych dramatycznych wydarzeń miało w podstołecznej puszczy swój – pisany patriotyzmem, determinacją walki o Ojczyznę, bohaterstwem i krwią – scenariusz.
Na terenie jednego z dziesięciu puszczańskich rezerwatów ścisłych – w Granicy – krzyżują się liczne szlaki turystyczne, które ukazują krajoznawcze walory Puszczy, wiodą również do zabytków i Miejsc Pamięci Narodowej.
Na terenie Parku i jego strefy ochronnej znajduje się 39 obiektów zabytkowych, w tym tak znane w świecie, jak dom urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.
To wzajemne przenikanie się przyrody i historii wyróżnia KPN na tle innych parków narodowych, a zarazem stanowi o jego niepowtarzalnej specyfice. Należy też zapoznać się wcześniej z zasadami poruszania się po parku w celach sportowych:

Zasady w KPN.
Pamiętajmy, że Klub Kolarski Legia 1928 należy do prestiżowego grona, które może organizować na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego zawody sportowe.

 

Skip to content