Rembertów 21 września

Rembertów 21 września

KOMPLEKSOWE INFORMACJE O WYŚCIGU
MiejsceBiuro zawodów, start/meta - Warszawa-Rembertów przy ul. Mokry Ług za torami kolejowymi i stacją PKP Mokry Ług. Dojazd Al. Sztandarów (przy Akademii Sztuki Wojennej) lub ul. Czwartaków.
mapa dojazdu
RejestracjaFormularz
TrasaTRASA
Klasyfikacja sektorowa1-szy sektor startowy dla najlepszych 8 zawodników OPEN MEGA/GIGA i 3 zawodniczki w kategorii OPEN MEGA, bez podziału na kategorie wiekowe.
Ramowy program• Od godz. 10:00 akredytacja zawodników, wydawanie numerów startowych
• godz. 11:50 – podział na sektory, ustawianie zawodników
• godz. 12:00 – start dyst. GIGA, 5 rund x 12 km, 60 km
• godz. 12:05 – start dyst. MEGA, 3 rundy x 12 km, 36 km
• godz. 12:10 – start dyst. MINI, 1 runda x 12 km
• godz. 12:15 – start dyst. MIKRO, rower dowolny, kask obowiązkowy, dyst. ok 300-400 m
• godz. 13:30 – dekoracje zwycięzców MIKRO/MINI
• od godz. 14:45 – dekoracje zwycięzców MEGA/GIGA
Limit czasuTrasa zostanie zamknięta o 15:00
Bufety Na rundzie, w okolicy start/meta.
Bufet stacjonarny:
* Gorący posiłek regeneracyjny (talony do odbioru w biurze zawodów)
* Ciasta i ciastka
* Woda mineralna
Wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu wyściguAkademia Sztuki Wojennej
Dzielnica Rembertów m.st. Warszawy
UbezpieczenieOrganizator posiada polisę OC.
Profesjonalny serwis rowerowyStoisko z profesjonalnymi suplementami diety. Profesjonalny serwis rowerowy.
Numery, chipy do pomiaru elektronicznegoZawodnicy są zobowiązani do jazdy z numerem startowym na kierownicy. Układ do pomiaru elektronicznego zamontowano do numeru startowego.
NagrodyW VII Centralnych Zawodach Wojskowych nagradzani pucharami będą zwycięzcy każdego dystansu za miejsca 1 – 3 w kategorii OPEN z podziałem na płeć. Zwycięska drużyna otrzyma Puchar.
Legia MTB Maraton:
Za miejsca 1-3 na dystansie MEGA i GIGA:
o OPEN – trofea sportowe (puchar lub medal lub dyplom), nagrody rzeczowe,
o Kategorie wiekowe – trofea sportowe
Za miejsca 1-3 na dystansie MINI:
o Kategorie wiekowe – trofea sportowe
Dyst. MIKRO - drobne upominki.
Ważne przypomnieniaPodczas tej edycji rozegrane zostaną VII Centralne Zawody Wojskowych. Zapoznaj się z regulaminem:

REGULAMIN CWZ 2019

Zawodnicy muszą szanować środowisko naturalne i bezwzględnie nie mogą zanieczyszczać trasy maratonu poza wyznaczonymi strefami bufetu.
Zaśmiecanie trasy maratonu karane będzie dyskwalifikacją. Nie wolno używać szklanych pojemników w pobliżu i na trasie zawodów.
Przed startem zawodnik powinien zapoznać się z trasą maratonu, poprzez próbny przejazd przedstartowy lub dokładne obejrzenie mapki trasy maratonu i to zawodnik jest odpowiedzialny za znajomość trasy.

 

Początek osady i późniejszego miasta Rembertowa nierozerwalnie wiąże się z wojskiem i otwarciem w roku 1867 na trasie Warszawa -Terespol – Moskwa magistrali kolejowej. W 1888 roku władze carskie wykupiły od dotychczasowych właścicieli folwarków tutejsze podmokłe, lesiste ziemie (folwarki : Żurawka, Miłosna, Okuniew, Sulejówek, Grzybowo, Dembe Małe i Bagno) i przeznaczyły je na poligon artyleryjski . Lokalizacja poligonu w okolicy Rembertowa miała ogromne znaczenie dla tych terenów. W stosunkowo szybkim czasie na dotychczasowych nieużytkach zaczęły powstawać sklepy i zakłady rzemieślnicze świadczące usługi na rzecz armii carskiej. Powstawały również prywatne domy m.in. strażników magistrali i drobnych handlarzy oraz zabudowania gospodarcze będące zapleczem dla wojska. Z czasem warszawiacy zaczęli traktować tereny Sulejówka, Wesołej, Rembertowa i Miłosnej jako miejsca wakacyjnego wypoczynku. Powstawały domki letniskowe i infrastruktura terenowa.

Po odzyskaniu niepodległości na terenie koszar opuszczonych przez armię carską umieszczono jednostki Wojska Polskiego. W roku 1920 podczas wojny polsko-bolszewickiej w Rembertowie znajdował się sztab dywizji piechoty dowodzonej przez generała Władysława Junga, która to dywizja broniła pierwszej linii obrony Warszawy.

W latach dwudziestych na istotny rozwój Rembertowa wpłynęła budowa wytwórni amunicji numer 2 “Pocisk” oraz powstanie Doświadczalnego Centrum Wyszkolenia – ośrodka szkolenia oficerów i Centrum Wyszkolenia Piechoty. W roku 1924 nastąpiły zmiany administracyjne, Rembertów został wydzielony z gminy Okuniew i połączony z gminą Wawer, liczył już 1500 mieszkańców. Przeprowadzenie reformy walutowej i utworzenie w 1927 r. Banku Gospodarstwa Krajowego ułatwiły rozwój budownictwa. W Rembertowie zaczęto budowę kościoła, osiedla mieszkaniowego i siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej. Modernizacja Warszawskiego Węzła Kolejowego, którego elektryfikację ukończono w 1933 r. spowodowała dalszy napływ ludności. Wszystkie pociągi z Wilna i Białegostoku przejeżdżały przez Rembertów, wzrosła liczba przejazdów pasażerskich, co ułatwiło komunikację z Warszawą.

1 kwietnia 1939 roku Rembertów otrzymał prawa miejskie. Zaczęła się zasadnicza zmiana oblicza miasta: drewniane, zbudowane jeszcze za carskich czasów obiekty, zaczęto zastępować wygodnymi willami i blokami kadry oficerskiej. W wilii przy ówczesnej Al. J. Piłsudskiego (dziś Gen. A. Chruściela “Montera”) mieszkał przebywający w Polsce w latach 1920-1921 Charles de Gaulle.

Ta edycja Legia MTB Maraton odbędzie się tradycyjnie na terenie poligonu przy Akademii Sztuki Wojennej (dawniej Akademia Obrony Narodowej), która jest spadkobierczynią i kontynuatorką Szkoły Rycerskiej założonej w 1765 roku przez króla Stanisława Augusta, której absolwentem był m.in. Tadeusz Kościuszko.

 

 

 

Skip to content