Leoncin

Leoncin 15 lipca

KOMPLEKSOWE INFORMACJE O WYŚCIGU
MiejsceBiuro zawodów, start, meta usytuowane są przy Urzędzie Gminy w Leoncinie, ul. Partyzantów
mapa dojazdu
RejestracjaRejestracja - link
TrasaTRASA
Klasyfikacja sektorowa1-szy sektor startowy dla najlepszych 8 zawodników i po 3 zawodniczki w kategorii OPEN MEGA i OPEN GIGA bez podziału na kategorie wiekowe.
Ramowy program• Od godz. 9:00 akredytacja zawodników, wydawanie numerów startowych
• godz. 11.00 – start dyst. MINI, 1 runda, 18 km
• godz. 11:50 – podział na sektory, ustawianie zawodników
• godz. 12:00 – start dyst. GIGA, 3 rundy x 18 km, 54 km
• godz. 12:05 – start dyst. MEGA, 2 rundy x 18 km, 36 km
• godz. 12:15 – start dyst. MIKRO,
• godz. 15:00 – dekoracje zwycięzców
Limit czasuTrasa zostanie zamknięto o godz. 15.00
BufetyNa rundzie, w okolicy start/meta.
Bufet stacjonarny:
* Gorący posiłek regeneracyjny (talony do odbioru w biurze zawodów)
* Ciasta i ciastka
* Woda mineralna
Wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu wyściguUrząd Gminy w Leoncinie
Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego
UbezpieczenieOrganizator posiada polisę OC.
Profesjonalny serwis rowerowyStoisko z profesjonalnymi suplementami diety. Profesjonalny serwis rowerowy.
Numery, chipy do pomiaru elektronicznegoZawodnicy są zobowiązani do jazdy z numerem startowym na kierownicy. Układ do pomiaru elektronicznego zamontowano do numeru startowego.
NagrodyZa miejsca 1-3 na dystansie MEGA i GIGA:
o OPEN – trofea sportowe (puchar lub medal lub dyplom), nagrody rzeczowe,
o Kategorie wiekowe – trofea sportowe
Za miejsca 1-3 na dystansie MINI:
o Kategorie wiekowe – trofea sportowe
Dyst. MIKRO - drobne upominki.
Ważne przypomnieniaTrasa prowadzi przez Kampinowski Park Narodowy i obowiązują tu specjalne zasady
Zawodnicy muszą szanować środowisko naturalne i bezwzględnie nie mogą zanieczyszczać trasy maratonu poza wyznaczonymi strefami bufetu.
Zaśmiecanie trasy maratonu karane będzie dyskwalifikacją. Nie wolno używać szklanych pojemników w pobliżu i na trasie zawodów.
Przed startem zawodnik powinien zapoznać się z trasą maratonu, poprzez próbny przejazd przedstartowy lub dokładne obejrzenie mapki trasy maratonu i to zawodnik jest odpowiedzialny za znajomość trasy.

Gmina Leoncin położona jest na obszarze Kotliny Warszawskiej w odległości  50 km na północny – zachód  od Warszawy, w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego. Południową granicę Gminy wyznaczają kompleksy leśne Puszczy Kampinoskiej, zaś granicę północną rzeka Wisła .  Administracyjnie jest jedną z sześciu gmin powiatu nowodworskiego.

Gmina o specyficznych walorach mikroklimatycznych i uwarunkowaniach przyrodniczych. Na terenie Gminy wyznaczono obszar otuliny KPN-u oraz obszary chronionego krajobrazu: Strefa Krajobrazu Chronionego / wzdłuż rzeki Wisły / z rezerwatami Zakole Zakroczymskie i Wikliny Wiślane oraz obszar NATURA 2000.   W północnej części Gminy występują liczne mniejsze i większe zbiorniki wodne, pozostałości po starorzeczu Wisły. Na rozległych terenach Gminy Leoncin zachowały się w znakomitej formie unikatowe w skali europejskiej wydmy śródlądowe – różnowiekowe formy głównie plejstoceńskie zbudowane z piasków drobnoziarnistych barwy żółtej i żółtobeżowej. Najwspanialszy kompleks wydmowy w Puszczy to grzęda brzeżna nad Starą Dąbrową. Wielkie wały wydmowe występują na Powiślu / okolice Leoncina, Wilkowa i Polesia /, pojedyncze wydmy paraboliczne zjawiają się wśród bagien w okolicy Zamościa.

W Puszczy i otulinie  Parku występuje 66 gatunków drzew, 57 gatunków krzewów oraz ok. 1250 roślin naczyniowych, z których 74 gatunki podlegają  ochronie całkowitej, a 18 gatunków ochronie częściowej.  Od 2000 roku występuje tu orzeł bielik.

Gmina Leoncin to obszar o wyjątkowo dogodnych warunkach do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej czy konnej. Na terenie Gminy znajduje się wiele gospodarstw agroturystycznych oraz stadnin koni. Wycieczki ułatwiają oznakowane szlaki turystyczne, natomiast wszelkie niedogodności i poniesiony wysiłek zrekompensują walory środowiska i czyste powietrze.

Tereny Gminy posiadają nie tylko walory przyrodnicze ale są prawdziwą skarbnicą dziejów narodowych.

Wizytówką Leoncina jest usytuowany na wydmie neogotycki kościół z czerwonej cegły, zbudowany wg projektu Braumana w latach 1881-1886. Pośród mogił okalających kościół parafialny wznosi się Kaplica cmentarna, zbudowana w 1789 roku jako votum dziękczynne za zwycięstwo Stanisława Czarneckiego nad Szwedami. Na cmentarzu pochowana została pisarka Wanda Korotyńska Grot-Bęczkowska

W Leoncinie urodził się Issac Bashevis Singer – amerykański pisarz żydowskiego pochodzenia, który w 1978 roku za całokształt twórczości został uhonorowany literacką Nagrodą Nobla.

Legia MTB Maraton zagości w Leoncinie 15 lipca.

 

 

Skip to content