Zwoleń 5 września

Z przyjemnością  Legia MTB Maraton  wraca do  Zwolenia, tym bardziej że mamy nową “miejscówkę” i nową trasę. Zwracamy też uwagę na zmieniony program.

Zwoleń 5 września (NOWE MIEJSCE/NOWE GODZINY STARTU)

KOMPLEKSOWE INFORMACJE O WYŚCIGU
MiejsceBiuro wyścigu, start, meta będą się znajdować przy ul. Perzyny (skrzyżowanie z ul. Kopernika) nieopodal boiska Orlik. To nowe miejsce w Zwoleniu.
mapa dojazdu
RejestracjaFormularz
Lub w dniu zawodów w birze wyścigu.
TrasaLink
Ramowy programProgram zawodów/dystanse (UWAGA! ZMIANA GODZIN!!!)
- od godz. 11:00 akredytacja zawodników,
- godz. 13:00 – start dyst. GIGA, 4 rundy x 10 km + dojazd do rund i powrót do mety - 8 km, łączny dystans 48 km
- godz. 13:10 – start dyst. MEGA, 2 rundy x 10 km + dojazd do rund i powrót do mety - 8 km, łączny dystans 28 km
- godz. 13:15 – start dyst. MINI, 1 runda x 10 km + dojazd do rund i powrót do mety - 8 km, łączny dystans 18 km
- godz. 13:25 – start dyst. MIKRO
Dekoracje nastąpią po zakończeniu każdego z dystansów.
Limit czasugodz. 16.30 zamknięcie trasy
Klasyfikacja sektorowa1-szy sektor startowy dla najlepszych 8 zawodników OPEN z dystansu MEGA/GIGA oraz 3 zawodniczki w kategorii OPEN MEGA bez podziału na kategorie wiekowe.
Mając na uwadze bezpieczeństwo zawodników dyst. MINI na poszczególnych edycjach wprowadzony zostaje 1-szy sektor startowy dla najlepszych 8 zawodników w klasyfikacji OPEN. Dotyczy to tylko tych zawodników i zawodniczek, którzy są obecni na starcie edycji maratonu. Na miejsce nieobecnych nie będą wyznaczani zawodnicy z następnych miejsc.
BufetyDla dyst. Giga/Mega na rundzie, w okolicy start/meta.
Bufet stacjonarny w miasteczku wyścigowym:
* Gorący posiłek regeneracyjny (talony do odbioru po wyścigu w biurze zawodów)
* Ciasta i ciastka
* Woda mineralna
Wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu wyściguGmina Zwoleń
Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego
UbezpieczenieOrganizator posiada polisę OC.
Numery, chipy do pomiaru elektronicznegoZawodnicy są zobowiązani do jazdy z numerem startowym na kierownicy. Układ do pomiaru elektronicznego zamontowano do numeru startowego
NagrodyZa miejsca 1-3 na dystansie MEGA i GIGA:
o OPEN – trofea sportowe (puchar lub medal lub dyplom), nagrody rzeczowe,
o Kategorie wiekowe – trofea sportowe
Za miejsca 1-3 na dystansie MINI:
o Kategorie wiekowe – trofea sportowe
Dyst. MIKRO - drobne upominki.
Ważne przypomnieniaUWAGA! dla dyst. MINI będą to Mistrzostwa Gminy w kat. OPEN z podziałem na płeć.
Zawodnicy muszą szanować środowisko naturalne i bezwzględnie nie mogą zanieczyszczać trasy maratonu poza wyznaczonymi strefami bufetu.
Zaśmiecanie trasy maratonu karane będzie dyskwalifikacją. Nie wolno używać szklanych pojemników w pobliżu i na trasie zawodów.
Przed startem zawodnik powinien zapoznać się z trasą maratonu, poprzez próbny przejazd przedstartowy lub dokładne obejrzenie mapki trasy maratonu i to zawodnik jest odpowiedzialny za znajomość trasy.
- ZAPISY REKOMENDOWANE PRZEZ STRONĘ INTERNETOWĄ, ZAKŁADKA REJESTRACJA,
- każdy dystans startuje oddzielnie (UWAGA NA GODZINY STARTU) aż do jego zakończenia nagradzaniem, po zakończeniu jego uczestnicy muszą opuścić teren miasteczka zawodów, po czym nastąpi start kolejnego dystansu,
- wydawanie posiłku regeneracyjnego w pakiecie zlokalizowane będzie poza bezpośrednim miasteczkiem zawodów,
- w miasteczku zawodów przebywamy w maseczkach i zachowujemy stosowne odległości,
- przy biurze zawodów oraz przy toaletach będzie możliwa dezynfekcja rąk,
- każdy zawodnik otrzymuje przy zapisach numer startowy z czipem, numer pozostaje własnością zawodnika na cały sezon 2021. Opłata za czip (system pomiaru czasu) z numerem w wysokości 30 zł wyłącznie gotówką w biurze zawodów obowiązuje wszystkich uczestników.
- rekomendujemy dokonanie opłat startowych na konto zgodnie z regulaminem,
- zawodnik zobowiązany jest do wypełnienia karty zgłoszenia, karta jest ważna na rok kalendarzowy. Karta dostępna na naszej stronie lub w biurze zawodów. ZALECAMY WCZEŚNIEJSZE WYDRUKOWANIE KARTY I PRZYJŚCIE Z WYPEŁNIONĄ,
- wyniki podawane są również za pomocą SMS, konieczne jest wtedy podanie numeru telefonu w karcie zgłoszenia.

Historia osadnictwa w regionie zwoleńskim liczy około 70-85 tysięcy lat. Wiemy to dzięki odkryciu w roku 1983 śladów uczt neandertalskich myśliwych. Na obrzeżach Zwolenia znaleziono krzemienne narzędzia oraz dużą ilość szczątków zwierzęcych – zwłaszcza końskich, ale też m.in. kości mamuta. Jest to jeden z najstarszych śladów obecności człowieka na terenie dzisiejszej Polski.

Nazwa „Zwoleń” mogła w staropolszczyźnie oznaczać: „wybrać”, „pozwolić”, „wyzwolenie”, a może pochodziła od wyrażenia „z Woli” lub „z woli”. Nie wiadomo, czy od początku miasto używało herbu podobnego do dzisiejszego, z literą „S” i czy miało go po XVI wieku. Przez 50 lat od momentu założenia Zwolenia władzę sprawowali trzej wójtowie, potem rządzili tu starostowie radomscy. W 1507 roku mamy pierwszą wzmiankę o zwoleńskiej radzie miejskiej, na razie całkowicie podległej staroście.

Gmina i Miasto Zwoleń położona jest w południowo – wschodniej części województwa mazowieckiego na osi dróg krajowych Warszawa – Sandomierz i Radom – Lublin. Gmina ma charakter rolniczy, co stwarza dogodne warunki dla przemysłu rolno – spożywczego. W mieście i gminie rozbudowana jest infrastruktura techniczna, tj. sieć gazowa, wodociągowa, kanalizacyjna. Bogata jest struktura ekologiczna, znajduje się tu wiele obiektów chroniących środowisko, działa także Miejsko – Gminne Centrum Edukacji Ekologicznej. Znaczną część gminy stanowią krajobrazy chronione. Należą do nich: “Dolina Rzeki Zwolenki” – miejsce występowania żółwia błotnego, zespół parkowy w Strykowicach Górnych z zabytkowym drzewostanem, zespół pałacowo – parkowy w Jasieńcu Soleckim, wydzielone miejsce w Sycynie.
Region zwoleński jest atrakcyjnym miejscem pod względem walorów krajobrazowych, przyrodniczych, również pod względem rozwoju turystyki i agroturystyki. Najcenniejszym walorem miasta jest z pewnością jego wielowiekowa historia, tradycje ludowe, które są nieprzerwanie kultywowane, nadto związek Zwolenia z największym poeta doby renesansu Janem Kochanowskim stanowią o jego głównych walorach.